CSE: WBIO
Last: 0.07
Change: 0.01
Vol: 7,259

Zespół zarządzający i Zarząd

Mariusz Olejniczak

Prezes Zarządu

Absolwent biotechnologii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Doświadczony profesjonalista w zakresie badań i rozwoju produktów leczniczych, wyrobów medycznych i środków ochrony roślin na każdym etapie – od planowania i doradztwa naukowego, do zakończenia i zamknięcia projektu. Założyciel spółek z branży e-zdrowia. Członek zarządu i rady nadzorczej spółek z obszaru badań i rozwoju. Autor publikacji „Zmiana modelu rozwoju produktu szansą dla polskiego przemysłu farmaceutycznego”. Członek komitetu redakcyjnego wydawnictwa „Badania kliniczne”. Wykładowca studiów podyplomowych.

Dowiedz się więcej [+]

Michael Malana

Dyrektor finansowy

Michael znacząco wzbogaci Zespół Zarządzający WPD swoją wiedzą i umiejętnościami, wynikającymi z wieloletniego doświadczenia zawodowego jako dyrektor finansowy, kontroler korporacyjny oraz sekretarz korporacyjny w licznych kanadyjskich spółkach publicznych notowanych na TSX, TSXV i CSE.

Dowiedz się więcej [+]

Beata Pająk, dr hab. n. med. inż.

Dyrektor naukowy

Biotechnolożka z doświadczeniem w obszarze biologii medycznej, zagadnień z zakresu onkologii, wirusologii, patofizjologii chorób neurodegeneracyjnych i fizjologii mięśni szkieletowych.

Ekspertka w zakresie tematyki szlaków sygnałowych, mechanizmów programowanej śmierci komórek, chemo- i immuno-oporności komórek nowotworowych. Kierowniczka i członkini zespołu w projektach badawczych i badawczo-rozwojowych.

Autorka i współautorka publikacji i doniesień konferencyjnych. Laureatka m.in. Stypendium habilitacyjnego L’Oreal UNESCO “Dla Kobiet i Nauki”, Stypendium tygodnika Polityka “Zostańcie z nami”, Stypendium MNiSW dla młodych i wybitnych naukowców, I Nagrody Fundacji Hasco-Lek za najlepszą rozprawę doktorską oraz wyróżnienie firmy Gedeon Richter “Z pasją ku przyszłości”.

Dowiedz się więcej [+]

Peter Novak

Członek Zarządu

Swoje 30-letnie doświadczenie zdobył w branży ubezpieczeniowej i usług finansowych. Obecnie jest Generalnym Agentem jednej z największych agencji MassMutual zarządzającej aktywami o wartości 4,8 miliarda USD. Przed objęciem tej pozycji był generalnym agentem w agencji MassMutual w Rochester. Jego poprzednie stanowiska to: współ-agent generalny w The New England / Robinson Co. w Waterbury, Connecticut oraz agent w New York Life Insurance Company.

Jest współzałożycielem Charter Oak Fund, organizacji charytatywnej Charter Oak, która wspiera wiele lokalnych organizacji charytatywnych. W 2019 roku został zaproszony do GAMA International Management Hall of Fame w podziękowaniu za długoletni wkład oraz przywództwo w sektorze usług finansowych. Jest także członkiem zarządu GAMA International, a także GAMA Executive Leadership Cabinet. Piastuje funkcję Członka Zarządu w Fundacji Kościuszkowskiej oraz Członka Zarządu Quinnipiac University. Jest Prezesem Zarządu Central European Institute (CEI) Uniwersytetu Quinnipiac oraz członkiem pomocniczym Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego.

Dowiedz się więcej [+]

Teresa Rzepczyk

Dyrektor

Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w obszarze rachunkowości i finansów. Jej wiedza obejmuje szeroki obszar związany z organizowaniem i zarządzaniem spółkami publicznymi. Współpracowała jako kontroler grupy First Merit. Zdobyła także doświadczenie jako Dyrektor Finansowy oraz Dyrektor Cannex Capital Holdings Inc. (wcześniej Arco Resources Corp.).

Dowiedz się więcej [+]

Walter Klemp

Dyrektor

Posiada 34-letnie doświadczenie w świecie biznesu. Jest założycielem wielu szybko rozwijających się firm. W ciągu ostatnich piętnastu lat zajmował się doskonaleniem urządzeń do terapii dermatologicznej i związków do stosowania miejscowego.

Od 2007 roku jest Prezesem firmy Moleculin Biotech, Inc. (Nasdaq: MBRX), gdzie pełnił także funkcję Dyrektora Generalnego. W latach 2004-2010 był Prezesem i Dyrektorem Generalnym Zeno Corporation, gdzie z powodzeniem opracował i wprowadził na rynek szereg urządzeń dermatologicznych i leków, uczestnicząc w procesie rozwoju od koncepcji po zatwierdzenie przez FDA. W 2012 roku założył Soliton, Inc. (Nasdaq: SOLY) - spółkę produkującą wyroby medyczne, w której piastuje stanowisko Prezesa.

W latach 1987–2000 Walter Klemp pracował na stanowiskach Dyrektora Generalnego i Prezesa Drypers Corporation - międzynarodowej spółki z branży produktów konsumenckich, którą założył. W spółce opracował strategię rozwoju, koordynował fuzje i przejęcia oraz rozwinął firmę z fazy start-up do spółki osiągającej 400 milionów dolarów rocznej sprzedaży i znajdującej się na 1. miejscu w rankingu INC 500. W trakcie swojej kariery zawodowej nadzorował prawie 750 milionów dolarów w finansach publicznych i prywatnych.

W WPD Pharmaceuticals został powołany na stanowisko Dyrektora, jest także członkiem Rady Nadzorczej. Choć nie jest pracownikiem Spółki, regularnie uczestniczy w spotkaniach Zarządu i Rady Nadzorczej. Nie zawarł żadnej umowy o zakazie konkurencji ze Spółką.

Dowiedz się więcej [+]

Liam Corcoran

Kanadyjski Wiceprezes ds. Prawnych, Sekretarz i Dyrektor

Swoje bogate doświadczenie prawne i biznesowe wykorzystuje obecnie jako Partner w wielospecjalistycznej kancelarii prawnej. Specjalizuje się w ubezpieczeniach majątkowych i powiązanych z nimi sporach sądowych. We wcześniejszych latach pracował jako wspólnik w dużej kancelarii prawnej w Vancouver.

Stopień doktora nauk prawnych uzyskał w Thompson Rivers University Law School w 2014 roku. Tytuł licencjata zdobył na McGill University.

Dowiedz się więcej [+]

Subskrybuj nasz Newsletter