CSE: WBIO
Last: 0.07
Change: 0.01
Vol: 7,259

Rada doradcza

Sigmund Hsu, PhD

Członek Rady Naukowej

Dr Sigmund Hsu ma szerokie doświadczenie w ocenie i leczeniu zaburzeń neurologicznych u pacjentów onkologicznych. Specjalizuje się w pierwotnych guzach mózgu, przerzutach do mózgu i rdzenia kręgowego, neurologii raka oraz leczeniu neurotoksyczności chemioterapii. Dr Hsu jest członkiem statutowym Brain Tumor Network, a przez kilka lat pracował jako wolontariusz w Run for the Rose, pełniąc w latach 2005-2007 funkcję dyrektora medycznego.

Dr Hsu prezentował swoje badania podczas konferencji krajowych, a jego publikacje ukazały się w wielu czasopismach i podręcznikach. W najnowszych badaniach koncentruje się na nowatorskich terapiach nawracającego pierwotnego chłoniaka OUN, nawrotowym glejaku wielopostaciowym oraz śródmózgowym podawaniu leków w terapii raka. Jest autorem kilku patentów i zgłoszeń patentowych.

Dowiedz się więcej [+]

Donald H. Picker, PhD

Członek Rady Naukowej

Dr Donald Picker ma ponad 45-letnie doświadczenie w rozwoju leków. W Johnson Matthey odpowiadał za rozwój karboplatyny, jednego z wiodących na świecie leków przeciwnowotworowych, który został wykupiony przez Bristol-Myers Squibb i którego roczna sprzedaż wynosi ponad 500 milionów dolarów. Nadzorował także rozwój satraplatyny i pikoplatyny - leków platynowych trzeciej generacji, które są obecnie w późnym stadium rozwoju klinicznego.

Dr Picker ma również duże doświadczenie w odkrywaniu i rozwoju dermatologicznych środków farmaceutycznych. Prowadził projekty dotyczące miejscowych terapii w łuszczycy, atopowym zapaleniu skóry i trądziku.

Dowiedz się więcej [+]

Waldemar Priebe, Prof.

Założyciel, Przewodniczący Rady Naukowej

Prof Waldemar Priebe jest światowej sławy chemikiem medycznym i przedsiębiorcą. Obecnie piastuje stanowisko profesora chemii medycznej na Wydziale Terapii Doświadczalnych w MD Anderson Cancer Center, Houston, Teksas.

Prof Priebe jest wynalazcą ponad 50 patentów, autorem ponad 200 publikacji naukowych i odkrywcą pięciu leków, które osiągnęły stadium badań klinicznych na ludziach. Jest założycielem sześciu firm farmaceutycznych, z których trzy notowane są na giełdzie Nasdaq. Prace Prof. Priebe stanowią kluczowy element w procesie rozwoju wielu leków w fazie przedklinicznej i klinicznej.

Warto odnotować, że Prof. Priebe był jednym z naukowców-założycieli Reata Pharmaceuticals, Spółki notowanej na giełdzie Nasdaq, która osiągnęła wartość 3 miliardów dolarów.

Dowiedz się więcej [+]

Sandra Silbermann, BA, ScM, PhD

Członek Rady Naukowej

Dr n. med. Sandra L. Silberman jest hematologiem/onkologiem. Uzyskała tytuł licencjata, magistra i doktora odpowiednio na uczelniach: Johns Hopkins University School of Arts and Sciences, School of Public Health i School of Medicine. Tytuł doktora medycyny uzyskała na Cornell University Medical College, a następnie ukończyła staż kliniczny z hematologii/onkologii oraz staż naukowy jako badacz w obszarze immunologii nowotworów.

Dr Silberman odegrała kluczową rolę w rozwoju wielu leków, w tym Gleevec™, którego globalnym rozwojem klinicznym kierowała w firmie Novartis. Nadzorowała rozwój kilku nowych cząsteczek, które przeprowadziła przez wszystkie fazy badań klinicznych począwszy od fazy I do fazy III podczas pracy z wiodącymi firmami biofarmaceutycznymi.

Dowiedz się więcej [+]

John Walling,

Członek Rady Naukowej

Dr Walling ma ponad 30-letnie doświadczenie w obszarze CMC (Chemistry, Manufacturing, Controls) w branży farmaceutycznej.

Zanim dołączył do Salarius, był Wiceprezesem ds. Jakości Operacji w Reata Pharmaceuticals, gdzie przez ponad 10 lat odpowiadał za organizację obszarów CMC i jakości. Wcześniej w swojej karierze obejmował coraz bardziej odpowiedzialne stanowiska w Abbott Laboratories, Cambrex i ILEX Oncology.

Ma stopień doktora chemii organicznej - jego główny obszar zainteresowań to synteza produktów naturalnych. Obecnie zaangażowany w niepełnym wymiarze godzin jako Wiceprezes ds. CMC w Salarius Pharmaceuticals oraz Dyrektor ds. Operacji w Barricade Therapeutics - nowo rozwijających się firmach farmaceutycznych w Teksasie. John i jego żona Brenda prowadzą małą hodowlę bydła w zachodnio-środkowym Teksasie.

Dowiedz się więcej [+]

Subskrybuj nasz Newsletter